Zalety podróżowania promem

Jeśli zapytam cię o twój ulubiony środek transportu, jestem pewien, że prom nie przejdzie ci przez myśl. Być może uważasz, że jest powolny lub że nie nadaje się do wielu podróży. Jednak w Polsce jest mnóstwo połączeń promowych, najpopularniejsze to te np. na Hel, lub do Skandynawii. Oto kilka zalet podróżowania promem, których nie mogą zaoferować inne środki transportu:

Nieograniczony bagaż

Nie możesz zmieścić całego swojego bagażu w jednej walizce? W takim razie prom jest dla ciebie. Podróżując z dziećmi, zwłaszcza jeśli są bardzo małe, mamy tendencję do wożenia ze sobą wielu gratów.. Na promach możesz zabrać na pokład swój własny samochód, a to, oprócz tego, że przydaje się w miejscu docelowym, oznacza, że możesz załadować go do pełna wszystkim, co tylko sobie wymyślisz: łóżeczkiem turystycznym, wózkiem, zabawkami… nawet Thermomixem, jeśli masz na to ochotę! Oczywiście w czasie podróży nie będziesz mógł wsiąść do samochodu, dlatego zabierz ze sobą plecak, w którym będziesz miał pod ręką wszystko, co będzie Ci potrzebne.

Możesz zabrać swojego psa

Psy są częścią rodziny i zasługują również na wyjazd na wakacje, prawda? Jeśli znalazłeś już zakwaterowanie przyjazne zwierzętom, teraz czas zabrać ze sobą swojego pupila, a na promach nie będziesz miał żadnych problemów. Na pokładach znajdują się klatki, do których można zabrać swoje zwierzaki, a w czasie podróży można do nich zajrzeć. Jeśli Twój pies jest mały, albo masz kota lub inne mniejsze zwierzę, możesz zabrać je ze sobą w transporterze, ale sprawdź u przewoźnika promowego, bo każdy ma swoje zasady.

Spędzenie podróży na spaniu w swojej kabinie

W przypadku dłuższych podróży, podczas których spędza się noc na pokładzie, świetnie jest mieć własną kabinę. A czasem przy niezbyt długich podróżach miło jest też móc spokojnie się zdrzemnąć lub skorzystać z własnej łazienki. Większe promy mają zazwyczaj 4 koje i można na nich zmieścić także łóżeczko turystyczne. W osobnym artykule poznasz najlepsze rejsy statkiem po Morzu Bałtyckim. Poznaj trasy i zarezerwuj swoją wycieczkę!

Rozrywka na pokładzie

Na wielu promach są bary, restauracje, place zabaw dla dzieci, można obejrzeć film, a nawet wykąpać się w małym basenie na pokładzie. Promy mają dobrą ofertę rozrywkową, aby zapewnić Ci rozrywkę. W zależności od wielkości łodzi znajdziesz więcej lub mniej opcji.

Cieszenie się morzem i widokami

Jeśli relaksujesz się patrząc na morze, pokochasz prom. Można w wolnej chwili powłóczyć się po pokładzie, podziwiać widoki i nie ma się ciągłej potrzeby wstawania i rozprostowywania nóg, jak w samolocie.