Najsłynniejsze samochodowe parki rozrywki

Świat motoryzacji staje się coraz bardziej popularny wśród dzieci i dorosłych, więc każde miejsce, które jest z nim związane, staje się ciekawą atrakcją turystyczną. Czy wybralibyście się na wakacje do jednego z tych samochodowych parków rozrywki? Cóż, jeśli się nad tym zastanawiasz, oto niektóre z nich.

Najsłynniejsze samochodowe parki rozrywki

Od czasu wybudowania pierwszego z nich i sukcesu, jaki odniósł, samochodowe parki tematyczne stały się modne i wciąż pojawiają się nowe opcje. Oto niektóre z najważniejszych na świecie:

Ferrari World Abu Dhabi

Widok z lotu ptaka na park jest oszałamiający, biorąc pod uwagę kształt statku kosmicznego z emblematem włoskiej marki. Ma powierzchnię 86 000 metrów kwadratowych, czyli równowartość siedmiu boisk piłkarskich, i posiada ponad 20 różnych atrakcji, nie wspominając o restauracjach, sklepach i innych atrakcjach.

Udało się tam umieścić najszybszą na świecie kolejkę górską, która osiąga zawrotną prędkość 240 kilometrów na godzinę. Są tu również gokarty, symulatory wyścigowe, przejażdżki wodne i mnóstwo rozrywki dla dzieci – czego więcej można wymagać od parku rozrywki? W http://zwiedz.pl dowiesz się, jak zorganizować wyjazd do tego parku.

Ferrari Land

Ten park znajduje się w Port Aventura w Hiszpanii i jest obszarem poświęconym Enzo Ferrari i jego kultowym projektom samochodów. Posiada najszybszy rollercoaster w Europie oraz różnorodne przejażdżki dla wszystkich grup wiekowych.

Posiada różne pokazy, które zanurzą Cię we włoskiej kulturze, a także restauracje, które serwują najbardziej cenione włoskie przysmaki. Sklepy oferują oficjalne markowe produkty i bibeloty dla najmłodszych. Świat fantazji, w którym przez jeden dzień możesz poczuć się jak kierowca Formuły 1.

Volkswagen Autostadt

Jest to jeden z najciekawszych samochodowych parków rozrywki i znajduje się, co nie jest zaskakujące, w Niemczech. Wewnątrz można znaleźć wystawy marki, muzea, kina lub zwiedzić fabrykę. Dodatkowo klienci, którzy kupią nowy samochód tej marki, mogą go tam odebrać, jeśli tylko zechcą.

Parki w budowie

Biorąc pod uwagę sukces samochodowych parków rozrywki, w budowie znajduje się kilka innych, takich jak tor wyścigowy Terramar. W tym parku planowana jest inwestycja o wartości 230 mln euro, w tym luksusowy hotel.

Również w Walencji, w Hiszpanii, trwa budowa „The Garaje” w pobliżu toru Cheste. Ten jest dopiero w planach i nie wiemy czy stanie się rzeczywistością, ale my wszyscy motoryzacyjni świry na pewno będziemy go chcieli odwiedzić.

We Francji planowany jest projekt Côte-d’Or, czyli park tematyczny, który będzie poświęcony wyłącznie klasycznym samochodom.