Regały magazynowe – wybrać nowe czy używane?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że regały magazynowe stanowią podstawowy i najważniejszy element wyposażenia firmowego magazynu. Nie ma znaczenia, czy dysponujesz ogromnym magazynem wysokiego składowania, czy skromnym zapleczem do przechowywania narzędzi i bieżących materiałów do produkcji – w każdym przypadku potrzebujesz solidnych, bezpiecznych i przede wszystkim dobrze dopasowanych regałów. Nowych czy z drugiej ręki? Wybór nie jest wcale tak oczywisty. W podjęciu decyzji powinien Ci pomóc nasz poradnik, w którym porównujemy nowe i używane regały magazynowe.

Nowe regały magazynowe – poznaj ich zalety i wady

Zacznijmy od fabrycznie nowych regałów magazynowych, które z reguły są pierwszym wyborem przedsiębiorców wyposażających swoją przestrzeń do składowania towarów. Nowe regały, jak nietrudno się domyślić, przede wszystkim gwarantują fabryczne parametry wytrzymałościowe – to, co deklaruje producent, znajduje potwierdzenie w codziennym użytkowaniu.

Wadą nowych regałów magazynowych jest oczywiście ich stosunkowo wysoka cena. Jeśli musisz wyposażyć duży magazyn w komplet regałów, a zależy Ci też na konstrukcjach uznanych producentów, to musisz się przygotować na niemały wydatek.

Używane regały magazynowe – nie tylko niska cena!

Na zakup używanych regałów magazynowych, co nie jest żadnym zaskoczeniem, najczęściej decydują się przedsiębiorcy, którzy mają bardzo ograniczony budżet na wyposażenie przestrzeni magazynu. Co ciekawe, jest to także popularne rozwiązanie wśród firm, które mają już doświadczenie z regałami z drugiej ręki, nie zawiodły się na nich i nie widzą potrzeby, aby dopłacać do fabrycznie nowych konstrukcji.

Zaletą używanych regałów jest – rzecz jasna – dużo niższa cena, ale też często dostępność konkretnych konstrukcji (nie trzeba czekać na wyprodukowanie regałów na indywidualne zamówienie).

Po stronie wad wymienimy oczywiście ryzyko natrafienia na regały, które są wyeksploatowane i praktycznie nie nadają się do dalszego użytkowania.

Na co uważać przy zakupie używanych regałów magazynowych?

Przede wszystkim warto podkreślić, że używanych regałów magazynowych nie trzeba się bać. Mnóstwo firm zaopatruje się w konstrukcje z drugiej ręki i nie ma z nimi żadnych problemów. Warunek jest jeden: potrzebujesz zaufanego dostawcy, który sprzedaje używane regały magazynowe z pewnego źródła.

Upewnij się, że:

  • Regały pochodzą z oficjalnego, legalnego kanału;
  • Są sprawdzone pod kątem stanu technicznego;
  • Nie są zardzewiałe, żadne elementy konstrukcyjne, jak wsporniki, nie są uszkodzone;
  • Regały nie były regularnie przeciążane, o czym mogą świadczyć różnego rodzaju odkształcenia;

Jeśli znajdziesz takie regały magazynowe, to ich zakup, nawet jeśli są dość leciwe, może być bardzo dobrą decyzją z biznesowego punktu widzenia – zaoszczędzisz dużo pieniędzy, które można przeznaczyć na inne inwestycje.

Gdzie zamówić regały magazynowe?

Jeśli wiesz już, które regały magazynowe będą lepszym wyborem dla Twojej firmy, to czas zebrać konkretne oferty. Tutaj radzimy od razu skontaktować się ze spółką LTM, która jest czołowym dystrybutorem regałów magazynowych w Polsce.

LTM dostarcza regały firmom w całej Polsce, w tym w Bydgoszczy, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu, Warszawie, Katowicach i wielu innych miastach. Spółka obsługuje przedsiębiorstwa ze wszystkich branż, w tym automotive, meblowej, spożywczej czy budowlanej. Z pełną ofertą LTM zapoznasz się na stronie internetowej spółki https://www.ltm-regaly.pl/.

Co ważne, LTM dostarcza zarówno fabrycznie nowe, jak i używane regały magazynowe. Konstrukcje z drugiej ręki są drobiazgowo sprawdzone przez ekspertów pod kątem stanu technicznego, odnowione i w 100% sprawne oraz bezpieczne.

LTM może również kompleksowo zająć się zorganizowaniem Twojej przestrzeni magazynowej. Spółka oferuje szereg specjalistycznych usług, w tym projektowania magazynów, montażu i demontażu regałów czy przeglądów technicznych.

Więcej o regałach magazynowych dostarczanych przez LTM i powodach, dla których warto nawiązać współpracę właśnie z tym dystrybutorem, przeczytasz na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/wroclaw/.