Jak większe zbiorniki paliwa mogą przyczynić się do obniżenia kosztów Twojej firmy?

zbiorniki na paliwo

Co roku wydajesz krocie na paliwo? To niestety norma dla właścicieli firm transportowych oraz tych dysponujących flotą pojazdów służbowych z jakich regularnie korzystają pracownicy. Jeżeli zaliczasz się do tej pierwszej grupy i szukasz efektywnego sposobu na obniżenie ponoszonych kosztów wynikających ze zużywania dużej ilości paliwa przez samochody ciężarowe pokonujące długie, międzynarodowe trasy, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnieje skuteczne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić na paliwie, a są nim… powiększone zbiorniki na paliwo.

Czym właściwie są powiększone zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych i czy ich montaż faktycznie przekłada się istotne obniżenie kosztów firmy transportowej? W dzisiejszym wpisie przyglądamy się bliżej zaletom tego rozwiązania i sprawdzamy, czy dodatkowe zbiorniki paliwa są prostym sposobem na rozwój firmy transportowej.

Powiększone zbiorniki paliwa do busów, samochodów ciężarowych i dostawczych – co to takiego? 

Powiększone zbiorniki paliwa do ciężarówek to nic innego jak dodatkowe zbiorniki na paliwo, którymi zastępuje się oryginalny zbiornik w celu zwiększenia zasięgu samochodu na jednym tankowaniu. Choć tego typu operacja może budzić wątpliwości co do jej legalności, to w rzeczywistości prawo dopuszcza montowanie dodatkowych zbiorników paliwa do samochodów ciężarowych, dostawczych oraz busów.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że tego typu dodatkowe akcesoria muszą spełniać konkretne wymogi nie tylko pod względem materiałów, z jakich są one wykonane, ale również stosownej homologacji i sposobu montażu zbiornika, który powinien odbywać się bez ingerencji w podwozie oraz fabryczną konstrukcję auta. Przy wyborze konkretnego produktu warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika paliwa, gdyż poszczególne modele różnią się między sobą i nie pasują do wszystkich rodzajów aut – inna będzie np. pojemność baku tira, a inna busa.

powiększone zbiorniki paliwa

Dodatkowe zbiorniki paliwowe jako skuteczny sposób na optymalizację kosztów w firmie transportowej – 4 powody, dla których warto w nie zainwestować

Niestabilna, dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku paliw, na którą wpływają liczne wydarzenia sprawia, że w przeciągu kilku miesięcy (a nawet tygodni) wydatki na paliwo dla floty samochodowej mogą drastycznie wzrosnąć, co jest niemałym obciążeniem dla większości przedsiębiorstw. To właśnie z myślą o tak nieprzewidywalnych scenariuszach warto zainwestować w powiększone zbiorniki na paliwo, które umożliwiają redukcję regularnie ponoszonych kosztów. 

Optymalizacja tras i mniejsza liczba postojów na tankowanie 

Planowanie trasy uwzględniającej postoje na stacjach benzynowych z najkorzystniejszymi cenami to nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonego przedsiębiorcy. Jeżeli chcesz ograniczyć przestoje i zmniejszyć częstotliwość tankowania to powiększone zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych lub dostawczych będą strzałem w dziesiątkę! Dodatkowe zbiorniki umożliwią przejechanie znacznie dłuższego dystansu i dotarcie na miejsce bez opóźnień wynikających z konieczności wizyty na stacji benzynowej.

Podniesienie jakości usług firmy 

Niekończąca się lista zleceń to iście wymarzony scenariusz dla każdego właściciela firmy transportowej, aby jednak być w stanie podołać oczekiwaniom klientów i zapewnić im szybkie oraz terminowe wykonanie usługi, trzeba zainwestować w rozwiązania oszczędzające czas. Remedium są właśnie powiększone zbiorniki paliwowe, które zmniejszają liczbę częstych przystanków na dłuższych trasach i tym samym umożliwiają zyskanie przewagi nad konkurencją oraz zapewniają jeszcze wyższą jakość usług dla wszystkich klientów.

Zwiększenie komfortu pracy i podróży

Przejechanie na „jednym baku” większych odległości, także na trasach międzynarodowych? Teraz jest to jak najbardziej możliwe właśnie dzięki powiększonemu zbiornikowi paliwa w tirze czy innym aucie! Inwestując w specjalnie projektowanie zbiorniki paliwa na zamówienie, zwiększasz komfort jazdy oraz podróży swoich pracowników, a wszystko to dzięki ich pojemności wynoszącej od 80 do nawet 300 litrów.

Zauważalne zmniejszenie kosztów operacyjnych 

Warto także podkreślić, że montaż dodatkowego zbiornika paliwa w samochodzie takim jak Fiat Ducato, Citroen Jumper Bus, Iveco Furgon czy Peugeot Boxer Bus istotnie wpływa również na zmniejszenie kosztów operacyjnych całej firmy transportowej. Dzięki zwiększonej ilości paliwa możesz obniżyć wysokość wydatków związanych z zakupem benzyny (która jest znacznie droższa zwłaszcza u zachodnich sąsiadów), co z pewnością przełoży się na lepsze gospodarowanie firmowym budżetem oraz jego kontrolę.

Szukasz solidnych powiększonych zbiorników na paliwo idealnie dopasowanych do potrzeb floty samochodowej Twojej firmy? Zapoznaj się z ofertą firmy Arhen, która od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji zbiorników paliwa wykonywanych z utwardzonego aluminium o grubości 2,5mm do samochodów dostawczych i ciężarowych!