Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny Volkswagena Golfa

Niewiele pojazdów może pochwalić się tak spektakularnym sukcesem, jakim przez ponad cztery dekady cieszył się Volkswagen Golf. Najnowszy model, Golf VIII, reprezentuje idealną równowagę, jaką powinien mieć każdy dobry samochód kompaktowy.

Ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy potwierdza słuszność niemieckiej formuły: funkcjonalność, jakość, dynamizm i niezawodność. VIII jest jednym z najlepszych w swojej klasie.

Wygląd zewnętrzny Volkswagena Golfa

Linie Volkswagena Golfa nigdy nie zachwycały i choć jest to piękny samochód, nie wzbudza namiętności wszędzie, gdzie się pojawi. Przód jest najbardziej charakterną częścią samochodu, choć wiele zależy od wybranego poziomu trim, ponieważ zderzak zmienia się znacząco między najbardziej podstawowym a najwyższym poziomem gamy.

Widok z boku jest bardzo prosty, bez ekstrawaganckich linii biegnących w dół nadwozia. Nadkola są dość wyraziste, a progi boczne są bardzo blisko ziemi, co nadaje mu ten sportowy akcent tak charakterystyczny dla tego modelu.

Tył jest również powściągliwy, z pięknie wykończonymi światłami i najnowszą technologią LED. Widać, że zrobiono to ze starannością, bo wszystkie części pasują do siebie idealnie, z minimalnym odstępem między nimi.

Golf GTE posiada specyficzne detale nadwozia, które czynią go całkowicie rozpoznawalnym, takie jak specjalnie ukształtowane światła do jazdy dziennej LED, niższy przedni zderzak, listwa biegnąca wzdłuż chłodnicy i napis GTE osadzony na chłodnicy.

Powiązany artykuł: Samochody marki Volkswagen – jeden z najpopularniejszych producentów aut w Polsce

Wyposażenie wnętrza i przestronność

Deska rozdzielcza ma bardzo ergonomiczny kształt, z doskonałym rozmieszczeniem elementów sterujących. W centrum znajduje się duży ekran dotykowy, który obsługuje większość elementów sterujących pojazdu.

Jakość materiałów jest topowa. Okucia wszystkich części są pierwszej klasy i prawie wszystko jest pokryte amortyzowanymi plastikami. Stylistyce daleko jednak do nowoczesności nowego Mercedesa Klasy A.

Wersja GTE wyróżnia się skrótem GTE w różnych częściach wnętrza i ma w standardzie cyfrowy zestaw wskaźników, a także specyficzną tapicerkę podobną do tej z modelu GTI.

Przednie fotele są bardzo przestronne, zarówno pod względem szerokości, jak i miejsca na głowę. Fotele są bardzo dobrze przemyślane jak na wymiary samochodu. Tylne siedzenia oferują sporo przestrzeni na kolana i są prawie wystarczająco szerokie, aby pomieścić trzy dorosłe osoby.