Postaw na bezpieczny magazyn dzięki wytrzymałym siatkom na regały

Nawet niewielki magazyn bywa wypełniony po najwyższe półki. Nieodpowiednie zabezpieczenie towaru może nie tylko doprowadzić do uszkodzeń i strat. Stanowi także niebezpieczeństwo dla pracowników. Obowiązkiem właściciela magazynu jest zadbanie o najwyższy poziom ochrony. Dobrym rozwiązaniem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w magazynie są siatki ochronne na regały. Sprawdź, dlaczego warto w nie zainwestować.

Do czego można wykorzystać siatkę w magazynie?

Wytrzymałe i praktyczne siatki znajdują zastosowanie w wielu miejscach, od gospodarstw po transport. Również w magazynach przemysłowych nie powinno ich zabraknąć. Siatka na regały to dobre zabezpieczenie produktów znajdujących się na półkach. Wykonana z wysokiej jakości materiałów zatrzymuje przedmioty, które bez odpowiedniego zabezpieczenia mogłyby spaść.

O nieumyślne strącenie przedmiotów z półek wcale w magazynie nie jest trudno. Wózki widłowe czy ręczne mogą uderzyć w regał. Nawet pracownik przechodzący jedynie alejką może naruszyć układ produktów na półkach. Upadek kartonów i przedmiotów z regałów jest więc bardzo realnym zagrożeniem.

Produkt, który spadł z półki w magazynie może:

  • zostać częściowo uszkodzony, co będzie wymagało naprawy,
  • zostać zniszczony,
  • zranić jednego lub więcej pracowników.

Przedmiot, który spada z większej wysokości, stanowi zagrożenie. Ponadto zwiększa koszty poniesione przez producenta czy właściciela magazynu.

Siatka na regał do dzielenia powierzchni

Choć najczęstszym zastosowaniem siatki w magazynach jest zabezpieczanie towaru, często wykorzystuje się ją także w innych celach. Może ona pomóc w dzieleniu powierzchni. Siatka grodząca chroni produkty, ale także separuje przedmioty od różnych producentów lub przeznaczone do oddzielnego transportu.

Jaka powinna być dobrze dobrana siatka

Nie każda siatka ochronna sprawdzi się we wszystkich rodzajach magazynów. Warto więc zaopatrzyć się w kilka rodzajów. Dzięki temu można dopasowywać je do typu przechowywanego towaru. Siatki tego typu znajdziesz na https://symar.pl/siatki-przemyslowe/siatka-na-regaly/

Materiał

Jedną z najważniejszych kwestii, które wpływają na bezpieczeństwo podczas stosowania siatki ochronnej, jest jej materiał. Musi być wytrzymały, aby zatrzymać spadające przedmioty. Nie może się nadmiernie rozciągać, ponieważ zabezpieczenie powinno utrzymać towar na miejscu. Jednocześnie odpowiednia siatka pozwala ochronić przedmioty w różnych rozmiarach.

Siatki ochronne do magazynu najczęściej wykonuje się z:

  • polipropylenu,
  • polietylenu.

Oba materiały charakteryzują się dużą wytrzymałością. Polietylen dodatkowo jest odporny na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych.

Poziom bezpieczeństwa w magazynie zwiększają wytrzymałe siatki na regały

Rozmiar i wielkość oczek

Aby siatka wytrzymała duże obciążenia i skutecznie chroniła towar na półkach regałów, jej oczka muszą mieć odpowiednią wielkość. Może ona wynosić od 1,8 mm do nawet 5 mm. Podobnie jest z wymiarem całej siatki. Dlatego warto dopasować ją do swojego magazynu i rodzaju przechowywanego towaru.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest siatka na regały magazynowe wykonana na indywidualne zamówienie. Doświadczony producent pomoże dobrać rozmiar produktu i grubość oczek, aby zwiększyć bezpieczeństwo w magazynie.

Praktyczna siatka jako rozwiązanie do każdego magazynu

Z siatki ochronnej można korzystać w każdym magazynie, niezależnie od jego rozmiaru czy typu przechowywanych towarów. Wystarczy jedynie dobrze dobrać jej parametry. Zarówna siatka na regały paletowe, jak i do grodzenia powierzchni czy zabezpieczania transportu to niezbędny element wyposażenia profesjonalnego magazynu.

Zwiększ bezpieczeństwo swoich pracowników i zabezpiecz towary przechowywane w magazynie. Wybierz trwałą siatkę na regały od sprawdzonego producenta!