Właściwości i zastosowanie folii stretch

Folia stretch to obecnie bardzo znany i ceniony materiał, który od lat stosuje się w różnych branżach przemysłowych, a także i w domu ze względu na cenne właściwości produktu. Do czego folia stretchowa może zostać wykorzystana? Co sprawia, że jest wyjątkowa?

Folia strechowa – co to jest?

Czym tak właściwie jest folia stretch? Tego typu materiał to nic innego jak folia, która składa się z kilku warstw polietylenu. Charakteryzuje się tym, że jest niezwykle rozciągliwa. Co ciekawe, taką folię wytwarza się za pomocą unikalnej metody wylewu szczelinowego, podczas którego wykorzystuje się polietylen o niskiej gęstości.

Jakie są rodzaje folii strechowej?

Folia stretch może być maszynowa bądź ręczna. Oba te rodzaje wykorzystuje się powszechnie i na szeroką skalę w najróżniejszych branżach przemysłu i nie tylko. Zastosowanie znajdują głównie do zabezpieczenia różnych rzeczy podczas transportowania, a często i przechowywania, w takich miejscach jak magazyny. Na folię strecz można się często natknąć również w domach mieszkalnych. Jednak najczęściej znajduje ona zastosowanie w magazynach oraz do zabezpieczenia paczek i różnego typu przedmiotów, ponieważ znakomicie chroni przed wilgocią, zabrudzeniami oraz w pewnym stopniu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto strecz stabilizuje również ładunki paletowe.

Folia stretch czarna – do czego służy?

Folia stretchowa zazwyczaj jest transparentna, ale można również zdecydować się na zakup czarnej. Folia stretch czarna jest całkowicie matowa i nieprzezroczysta, a stosuje się ją, podobnie jak i przezroczystą, do pakowanie oraz zabezpieczenia różnego typu towarów i paczek przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak brud, kurz, wilgoć. Przy okazji czarna, nieprzezroczysta folia znakomicie sprawdza się do ochrony paczki przed niepowołanym wzrokiem osób trzecich, na przykład podczas transportu. Strecz czarny stosuje się zazwyczaj do cennych przedmiotów, takich jak sprzęt RTV. Folia stretch czarna sprawdza się też do łączenia kilku pudeł dla jednego odbiorcy – wtedy dostarczenie przesyłek jest szybsze i znacznie wygodniejsze dla kuriera.

Właściwości czarnego streczu

Strecz czarny charakteryzuje się przede wszystkim dużą odpornością na czynniki zewnętrzne, takie jak brud, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Taka folia jest także bardzo rozciągliwa. Z tych powodów wykorzystuje się ją do transportu na duże odległości, gdzie sprawdza się znakomicie. Jej kolejną zaletą jest to, że po wewnętrznej stronie posiada specjalną warstwę klejącą, która pozwala na stabilizację przesyłki. Strecz czarny jest również bardzo rozciągliwy – nawet do 150%, co oznacza, że sprawdzi się do owijania każdej paczki, nawet takich, które posiadają ostre krawędzie. Taka folia stanowi niezbędne wyposażenie każdego magazynu, ale i sklepu, który prowadzi sprzedaż wysyłkową. Gdzie zakupić wysokiej jakości folię do zabezpieczania towaru oraz pakowania przesyłek? Strecz, zarówno transparentny, jak i matowy i czarny powinno się szukać w działających od lat miejscach, takich jak hurtownia opakowań Ekspert Południe. Tego rodzaju miejsce posiada towar, który spełnia wszelkie niezbędne normy i oczekiwania klientów.