Strony internetowe z noclegami

Jeśli wybierasz się w podróż samolotem, będziesz potrzebował jeszcze miejsca, gdzie możesz odpocząć i przenocować przez kilka dni. Na stronach niemal wszystkich linii lotniczych, znajdziesz linki do stron z hotelami. Niestety wadą tych miejsc jest to, że na takich stronach, znajdziesz raczej hotele o średnim, lub wysokim standardzie.

Rezerwacja noclegów

Przy rezerwacji hoteli, w większości wymagana jest zaliczka, której możesz dokonać przy użyciu karty kredytowej. W zasadzie, nawet rezerwując miejsca w małym pensjonacie, właściciele wymagają pewnej przedpłaty. Nie są to jednak duże kwoty. Dzięki nim, mamy jednak pewność, że rezerwacja jest pewna. Są jednak również strony internetowe, gdzie zaliczki nie są wymagane. Są to przeważnie witryny, które skupiają szereg hoteli w całej Europie. Wymagane jest podanie pełnych danych osobowych, termin przyjazdu, okres, na jaki zamierzamy się zatrzymać.

Rezerwacja noclegu i transportu

Wiele hoteli, oferuje również usługę transportu swoich gości z lotniska, lub dworca, do miejsca zamieszkania. Hotele z takimi usługami znajdziemy chociażby w serwisach opisanych w rankingu najlepszych stron do rezerwacji noclegów na InfoPodroze.pl. Usługa ta dostępna jest za dodatkową opłata. W przypadku jednak, kiedy podróżujemy większą grupa i nie znamy miasta oraz linii komunikacyjnych, jest to opcja najlepsza. Dzięki temu, nie będziemy błądzić w nieznanym mieście, nie będziemy narażeni na oszustwa ze strony taksówkarzy – bo i takie się zdarzają w niektórych europejskich miastach. Niektóre hotele – zazwyczaj te kilku gwiazdkowe – zapewniają oprócz noclegu inna pomoc, na przykład w postaci tłumacza, lub przewodnika. Skorzystanie z takiej oferty, musimy przemyśleć zwłaszcza w miejscach różniących się od naszego kraju kulturowo. Myślę wiec o Turcji, Izraelu, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mimo, iż urok tych miejsc, zachęca do samodzielnego zwiedzania, lepiej mieć przy sobie kogoś, kto lepiej od nas, zna kulturę danego narodu. Również miejsc noclegowych w tych krajach, szukajmy raczej przez sprawdzone biura podróży i tematyczne fora internetowe. Możemy tez zasięgnąć opinii znajomych, którzy już korzystali z niektórych hoteli.