Parking samochodowy na lotnisku – ile kosztuje i czy się opłaca?

Masz zamiar zostawić samochód na lotnisku, jednak będzie to Twój pierwszy raz? Jeśli już sama podróż samolotem jest dla Ciebie sporym przeżyciem i kompletnie nie wiesz jak wygląda sytuacja z parkingiem samochodowym na lotnisku, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Wyjaśnimy sobie w nim ile mniej więcej kosztuje parking na lotnisku i jak dotrzeć na czas na samolot.

PARKING SAMOCHODOWY NA LOTNISKU – ILE KOSZTUJE ?

Jeśli chcemy zarezerwować miejsce na parkingu samochodowym na lotnisku, to na pewno interesuje nas cennik. Obecnie najbardziej korzystne ceny parkingu oferuje lotnisko w Gdańsku, Poznaniu i Katowicach (w przypadku Katowic dokładny cennik sprawdzisz na halokatowice.pl), gdzie cena za tygodniowy postój na parkingu najczęściej waha się między 40 a 70 zł. Warto dodać, że opłata jest naliczana przy wjeździe przy bramkach automatycznych. Godzina parkowania auta to koszt 14 zł.  Cena za 24 godziny to opłata w wysokości ok 140 zł. Natomiast oferta długoterminowa do 10 dni kosztuje ok 280 zł.

Czy się opłaca zostawić samochód na parkingu przy lotnisku?

W tej kwestii zdania są podzielone. Żeby się opłacało jak z każdą rzeczą promocyjną, to warto pamiętać o jednej ważnej zasadzie. O jakiej zasadzie mowa? Otóż zasada przyjmuje się taka im dłuższy okres postoju tym cena jest niższa. Czy zawsze się opłaca ?

Jeśli mamy bardzo tanie bilety na busa to się nie opłaca ale jedziemy swoim samochodem i liczy się dla nas komfort jazdy to opcja długoterminowa postoju na lotnisku może być dobrym rozwiązanie. Wydaje się, że lepiej jechać swoim samochodem i korzystać z parkingu lotniskowego niż jechać taksówką.