Jak zamówić przesyłkę paletową?

Przesyłki paletowe to coraz chętniej wybierany sposób transportu różnego typu ładunków. Sprawdzają się w sytuacji, gdy trzeba przewieźć przedmiot, który jest ciężki i ma duże gabaryty. Są także wykorzystywane do nadawania towarów o sporej wartości, na przykład sprzętu AGD i RTV lub części samochodowych. Jak zamówić przesyłkę paletową i czy każdy może to zrobić?

Przesyłki paletowe – kiedy warto skorzystać?

Choć transportowanie towarów na paletach kojarzy się przede wszystkim z usługami dla firm, to warto wiedzieć, że z takiej usługi może skorzystać każdy. Nie musisz zatem prowadzić przedsiębiorstwa, aby w taki sposób zamówić przewóz dowolnego przedmiotu. Co więcej, jest to korzystna opcja w wielu sytuacjach – podczas przeprowadzki, urządzania mieszkania po remoncie czy zakupu towarów o nietypowych wymiarach, na przykład drzwi samochodowych.

Przesyłki paletowe, które możesz zamówić na stronie https://www.apaczka.pl/, są bardzo często wykorzystywane do transportowania takich przedmiotów jak:

 • meble,
 • lodówki,
 • pralki,
 • zmywarki,
 • telewizory,
 • części do pojazdów,
 • różnego typu maszyny.

Jak widać, możliwości jest sporo. Warto zatem wybrać ten rodzaj transportu, ponieważ daje on wiele korzyści, a przy tym pozwala na oszczędzenie czasu i pieniędzy. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się właśnie na przesyłki paletowe.

Przewóz kurierem na palecie – dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że umieszczenie ładunku na palecie gwarantuje bezpieczny transport. Jeśli masz zamiar wysłać delikatny przedmiot, na przykład meble z szybami, lodówkę, telewizor lub drzwi samochodowe, musi on zostać zabezpieczony w taki sposób, aby dotarł do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Paleta daje możliwość stabilnego zapakowania przesyłki. Wrażliwy sprzęt RTV lub lodówka, której nie można przewozić w poziomie, będą zatem w pełni bezpieczne.

Kolejną zaletą jest szeroki wybór ofert przewoźników. Usługę przewozu na paletach udostępnia wiele firm – ich oferty różnią się od siebie warunkami przewozu i cenami. Możesz zatem z łatwością wybrać opcję, która najbardziej odpowiada Ci w danej chwili. Co więcej, nie musisz przeglądać cenników wszystkich firm, by wybrać najkorzystniejszy wariant. Wystarczy skorzystać z usług platform logistycznych, na przykład z wysyłki palet z Apaczka. Dzięki temu już po kilku kliknięciach otrzymasz propozycje usług kilku firm kurierskich. Będą one dopasowane do Twoich potrzeb zarówno pod względem ceny, jak i szczegółów usługi. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze.

Przesyłki paletowe – dostępne rodzaje

Nadawanie przesyłek umieszczonych na paletach nie zawsze wygląda tak samo. Firmy kurierskie oferują zwykle kilka opcji do wyboru. Są one uzależnione przede wszystkim od gabarytów paczki, ale również od jej kształtu – czasami przedmiot ma tak nietypowe wymiary, że trzeba zastosować specjalny rodzaj transportu.

Wśród usług transportu palet najbardziej popularnymi rodzajami są:

 • europaleta (EPAL 120×80 cm),
 • półpaleta (60×80 cm),
 • paleta przemysłowa 120×100 cm,
 • palety niestandardowe.

Od wybranego rodzaju usługi zależy cena przesyłki. Możesz dobrać również dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie czy wysyłka za pobraniem.