Najpiękniejsze letniska w Beskidzie Niskim

beskid-niski

Choć ta grupa górska wciąż znana jest nielicznym piechurom, na jej terenie nie brakuje ciekawych ośrodków wypoczynkowych. Na jakie letniska powinni postawić ci turyści, którym marzy się wypoczynek w Beskidzie Niskim?

Wysowa – beskidzkie uzdrowisko i jego skarby

Jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie Beskidu Niskiego jest Wysowa. To kameralne uzdrowisko przyciąga dobrym zagospodarowaniem oraz ciekawą okolicą, jest dobrym miejscem wypoczynku dla tych, którzy wolny czas chcą spędzić aktywnie. W tym kurorcie można wypoczywać na terenie parku zdrojowego, można się też wybrać na górskie wycieczki w rejon Lackowej, Koziego Żebra oraz Ostrego Wierchu.

Klimkówka – wokół beskidzkiego zalewu

Wczasy w rejonie Klimkówki to idealna propozycja dla tych, którzy wypoczynek nad wodą chcą połączyć w górskimi wycieczkami. Stworzony w latach 1975-1994 zalew to jedno z najpopularniejszych miejsc rekreacji na terenie Beskidu Niskiego. W rejonie tego zbiornika nie brak miejsc, w których można znaleźć tanie noclegi, a piękne widoki są dodatkową zachętą do spędzenia tu wolnego czasu. Piękne widoki na Żdżar i Kiczerę, malownicze brzegi oraz wzniesienie, na którym stoi dumnie współczesna cerkiew – oto atrakcje, dzięki którym wypoczynek w tym miejscu może każdemu z nas dostarczyć wiele radości.

Komańcza – między Beskidem a Bieszczadami

Dobra baza noclegowa, atrakcyjna okolica i ciekawe zabytki, przypominające o długiej historii tej miejscowości – oto czynniki, dzięki którym Komańcza jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Z tej miejscowości można urządzać ciekawe, piesze wycieczki, można też skupić się na poznawaniu kultury i historii tej części Karpat. Co warto tu zobaczyć? Zachwyca drewniana cerkiew prawosławna oraz cerkiew służąca grekokatolikom. Ciekawym miejscem jest tu również klasztor Nazaretanek, znany jako miejsce internowania kardynała Wyszyńskiego.

Szymbark – w cieniu obronnego dworu

To kolejne letnisko, które może stać się ciekawym miejscem na urlop w Beskidzie Niskim. Tu, w dolinie Ropy, w niewielkiej odległości od Gorlic, czekają na turystów ciekawe zabytki. Jednym z tych najważniejszych jest obronny dwór – kasztel, wzniesiony przez dawnych właścicieli wsi, Gładyszów. Wokół tej budowli znajduje się mały skansen z ciekawą ekspozycją etnograficzną. W Szymbarku znajduje się też ciekawy zabytek drewnianej architektury sakralnej. To kościół św. Wojciecha, będący interesującym przykładem baroku w drewnianym budownictwie tej części Karpat.

Jeżeli lubisz podróżować po Polsce, nie zapomnij o starym, dobrym Elblągu, którego atrakcje opisuje www.elblaginfo.pl.

Beskid Niski ma się czym pochwalić, a czekające na jego terenie letniska mają wiele uroku. Ta kraina to idealne miejsce i dla tych, którzy kochają piesze wycieczki po górskich szlakach, i dla tych, którzy chcą spędzić spokojne wczasy w kameralnych i niezwykle ciekawych zarazem miejscowościach.