Elbląg – co warto zobaczyć?

elblag

Elbląg to ciekawe miasto, na terenie którego można zobaczyć wiele ciekawych zabytków. W mieście, które prawa miejskie otrzymało już w połowie XIII wieku, nikt na nudę nie będzie narzekał. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas krajoznawczej wycieczki?

Jedną z najważniejszych budowli, jakimi może się pochwalić to miasto, jest potężna katedra św. Mikołaja. Choć została ona poważnie zniszczona w czasie II wojny światowej, w jej wnętrzu do dziś można podziwiać ciekawe dzieła gotyckiej sztuki sakralnej. Sprowadzone z okolicznych kościołów, w tej potężnej świątyni prezentują się wspaniale. Inne świątynie, które zasługują na uwagę turystów, to: dawny kościół podominikański Najświętszej Marii Panny oraz kościół Bożego Ciała. Spore wrażenie na zwiedzających może też zrobić dawny klasztor Świętego Ducha.

A co z zabytkami świeckimi? W Elblągu nie brakuje zabytkowych kamieniczek oraz obiektów, które przypominają o średniowiecznym rodowodzie tego miasta. Jednym z ciekawszych zabytków, którym w czasie zwiedzania Elbląga warto poświęcić swój czas, jest Brama Targowa z początku XIV wieku. Warto też zwiedzić Muzeum Okręgowe, urządzone na terenie dawnego zamku, oraz odwiedzić Dom Kultury, którego siedzibą stał się Dworek Podmiejski.

Wyjeżdżając do tego pięknego miasta na wycieczkę rodzinną, nie możesz pominąć najciekawszych atrakcji dla dzieci w Elblągu. Sprawdź je teraz!

Nie lada atrakcją dla wielu turystów jest Kanał Elbląski oraz park leśny, zwany Bażantarnią. Elbląg jest też miejscem bardzo atrakcyjnym dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać na podglądanie ptaków w ich naturalnym środowisku. Rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno może się zatem okazać kolejną ciekawostką, która zachęci miłośników przyrody do częstszego odwiedzania okolic tego miasta.