Rodzaje kartonów, które przydadzą się w każdym sklepie internetowym

Kartony to nic innego jak kartonowe pudełka, które wykorzystuje się do pakowania różnych przedmiotów. Dla wielu osób karton jest kartonem, ale na rynku można wyróżnić kilka typów tych pudełek. Wybór odpowiedniego kartonu znacznie ułatwia komfort użytkowania, ochrania transportowany produkt, a także ma znaczenie estetyczne i ekonomiczne.

Rodzaje kartonów

Wyróżnia się następujące typy kartonów: kartony klapowe, kartony fasowane, kartony archiwizacyjne, kartony kaszerowane oraz kartony ozdobne.

Kartony klapowe są najpopularniejsze i najczęściej użytkowane. Dostępne są w różnych rozmiarach, są proste w użytkowaniu, mają niską cenę i niewielką wagę. Te kartony zdecydowanie doceniają osoby, które wysyłają dużo paczek.

Natomiast kartony fasowane o wiele lepiej dopasowują się do konkretnego towaru. Najczęściej kupuje się je ze względu na kształt i możliwość dodatkowego zabezpieczenia przedmiotu. Niemniej są mniej uniwersalne.

Kartony archiwizacyjne jak sama nazwa wskazuje są idealne do utrzymania wewnątrz porządku. Z tego względu swoje zastosowanie znajdują w biurach, archiwach czy instytucjach.

Zaś kartony kaszerowane są bardzo trwałe, co nie wpływa na ich walory estetyczne. Można w nich przechowywać i transportować ciężkie przedmioty jak np.., meble lub sprzęt AGD. Z zewnątrz pokryte są trwałym materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne.